Президенту України

п.П.Порошенку

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (опублікований в Урядовому кур'єрі 27.12.2016 року).

Відповідно прийнятих змін фізичні особи-підприємці, які не одержуватимуть доходів, зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн. До цього підприємці, які не отримували доходи, мали право не сплачувати єдиний соціальний внесок.

Ми підтримуємо дії влади щодо підвищення заробітних плат та пенсій і не проти припинення діяльності підприємців, які не працюють, не сплачують податки і не збираються це робити. Але є підприємці, які отримують дохід сезонно (заготівля дикоростучих, літній відпочинок (зокрема Солотвинські озера), зимовий туризм, транспортні послуги під час жнив, лозоплетіння тощо).

Є підприємці, які виготовили документи на право власності на земельні ділянки, вкладають кошти в будівництво об'єктів для підприємницької діяльності, але ще не отримують дохід. Після припинення діяльності таких підприємців вони, на жаль, поповнять лави безробітних або виїдуть на заробітки за кордон та встануть в черги на субсидії, пільги та допомоги.

Зобов'язання сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходу створило незручності для багатьох категорій підприємців, викликало почуття несправедливості, зневіру до влади, нерозуміння раптових, неочікуваних змін до законодавства щодо підприємництва.

Викликає занепокоєння і дуже великі штрафи (320 тис.грн.) за порушення трудового законодавства, що може призвести до закриття справи або до корупційних діянь осіб, які будуть перевіряти дотримання законодавства з цих питань.

Така ситуація спровокувала масові черги у державних реєстраторів та підвищила рівень соціальної напруги. З кінця  грудня 2016 року до 19 січня 2017 року у Тячівському районі кількість підприємців, які знялися з реєстрації склало 943, зареєструвалось за цей період тільки 11.

Просимо Вас терміново внести зміни до законодавства України щодо повернення до сплати єдиного соціального внеску в залежності від наявності доходу суб'єктів, малого та середнього підприємництва, а для підприємців, які хочуть мати страховий стаж «надати право» сплачувати ЄСВ добровільно.

Крім того, просимо зменшити штрафи за порушення трудового законодавства.

З повагою,

Голова  спілки   підприємців «Верхньотисянський клуб підприємців»                                                       Йосип Сава